Customer Rating:
Features:
Optional Features:
Price Tag Channels: Add price tag channels for clear and convenient product labeling and pricing.
Additional Shelves: Enhance your storage capacity with the option to add extra shelves as needed.
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | New Air |
| Model | NGR-23-71H |
| Type | Refrigerators - Glass Door |
| Color | Black |
| # of Doors | 1 |
| # of Shelves | 4 |
| Shelf Dimensions - W x D | 19" x 14" |
| Temperature Range | 0 to 10°C |
| Refrigerant | R600a |
| Casters | 4 |
| Electrical | 110V / 60Hz |
| Amps | 2.0 |
| Plug | NEMA 5-15P |
| Interior Dimensions - DWH | 19.5" x 16.25" x 51.5" |
| Dimensions - WDH | 23" x 20.75" x 71.25" |
| Product Weight | 59 lbs |
| Warranty | 2 Years / 5 Years Compressor |
Lease Calculator
EconoLease Calculator
Special Offers
Uno Dinner Plate 28 cm/ 11”